├çi├žek Mesajlar─▒
Mobil Uygulamam─▒z─▒ ─░ndirin

Sizden Ho┼član─▒p Ho┼članmad─▒─č─▒n─▒ Anlaman─▒n Yollar─▒

─░nsano─člu   içlerinden geçenleri söyleyip dürüst davransalard─▒ ikili ili┼čkiler çok daha kolay olurdu. Ancak baz─▒ zaman kendimizi korumak kimi zaman da kar┼č─▒m─▒zdakinin kalbini k─▒rmamak için fark─▒nda olmadan dürüst davranamayabiliyor, iyi niyetle att─▒─č─▒m─▒z ad─▒mlarla kar┼č─▒ tarafa umut vererek kafalar─▒n─▒ kar─▒┼čt─▒rabiliyoruz. Kar┼č─▒n─▒zdaki erke─čin sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmedi─čini anlaman─▒z için birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterli. ─░┼čte  sizlere tavsiyelerimiz:

Öneri 1) ARAYACA─×INI SÖYLEY─░P ARAMIYORSA

Ho┼članan adam sözünde durur; arayaca─č─▒n─▒ söylediyse arar. E─čer aramamas─▒ için geçerli bir sebebi varsa da, uygun bir zamanda ileti┼čime geçerek neden sizi arayamad─▒─č─▒n─▒ aç─▒klar. E─čer sizi merak içinde telefon ba┼č─▒nda beklettiyse ve sonras─▒nda herhangi bir aç─▒klama yapmad─▒ysa büyük ihtimalle sizinle o kadar da ilgilenmiyordur.

Öneri 2) GÖRÜ┼×ME TALEPLER─░ SADECE S─░ZDEN GEL─░YORSA

Erkekler genel olarak ilk ad─▒m atan taraft─▒r. Çekingen erkekler bile ho┼čland─▒klar─▒ kad─▒nlarla görü┼čmek için f─▒rsat kollar, bulu┼čmak için bahane yarat─▒r. E─čer kar┼č─▒n─▒zdaki herhangi bir ad─▒m atm─▒yorsa ve görü┼čmek için plan yapan taraf sürekli sizseniz dikkat etmekte fayda var. Nitekim ho┼članan erkek yerinde durmaz, bulu┼čmak için tekliflerle gelir.

Öneri 3) MESAJLARINIZA VE E-POSTALARINIZA GEÇ YANIT VER─░YORSA

─░lgilendi─činiz erkek çok yo─čun bir dönemde de─čilse ve yazd─▒klar─▒n─▒z─▒ yan─▒tlamak için gerekli ko┼čullara sahipse; mant─▒kl─▒ bir süre içinde cevap vermesini beklemeniz gayet normaldir. Mesai saatlerinde çal─▒┼čan birinin gündüz gönderdi─činiz mesajlara gün sonunda dönü┼č yapmas─▒ anormal de─čil. Fakat aradan günler geçiyor ve hala yan─▒t vermiyorsa, sizinle zannetti─činiz kadar ilgilenmiyordur.

Öneri 4) S─░Z─░NLE ─░LG─░LENMED─░─×─░N─░ SÖYLÜYORSA

Kad─▒nlar bazen kar┼č─▒lar─▒ndaki erke─čin kendisiyle ilgilenmedi─čine dair verdi─či sinyalleri görmezden gelmeye meyillidir. E─čer ho┼čland─▒─č─▒n─▒z ki┼či yaln─▒z kalmak ve kendi kendine zaman geçirmek istedi─čini söylüyorsa, sizinle ilgilenmedi─či ortadad─▒r. Ciddi bir beraberlik istemedi─činden bahsediyorsa ve siz uzun süreli bir ili┼čki dü┼čünüyorsan─▒z ─▒srar etmenin anlam─▒ olmayacakt─▒r. Bu yüzden sizinle ayn─▒ ┼čeyleri istemeyen biriyle zaman kaybetmek yerine size uygun insanlarla vakit geçirmeyi tercih etmelisiniz.

Size uygun insanlar─▒ aramak, bulmak ve tan─▒┼čmak için, baz─▒ arkada┼čl─▒k sitelerine web taray─▒c─▒n─▒zdan ya da cepten hemen üye olabilir, arad─▒─č─▒n─▒z o özel ki┼čiyle tan─▒┼čabilirsiniz.


Kitapkurdu Sevgiliye Hediye ├ľnerileri

Sevgiliniz bir edebiyat a┼č─▒─č─▒, bir kitap kurdu ya da kütüphane insan─▒ olabilir. 

O zaman siz de onu bu edebiyat sevgisinden yakalay─▒n ve farkl─▒ hediye seçeneklerini de─čerlendirin. Sat─▒n alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. 1) Gerçek bir kitap kurdu, nas─▒l olur?

2) Yazl─▒k bir kitap ayrac─▒…

3) Kitap-kolye. Kendiniz de yapabilirsiniz.

4) Kitap kurdu olmak, bayku┼člar─▒ da sevmeyi gerektirir.

5) Kitaplar─▒ hayat─▒n her an─▒na sokmak gerekir ne de olsa…

6) Okuma lambas─▒ nas─▒l olsun?

Erkekler hakk─▒nda 5 ger├žek

 

Erkeklerin yüzde 66's─▒ hayat─▒nda en az bir kez birine "seni seviyorum" dedi─čini aç─▒klad─▒.

Erkeklerin yüzde 37'si striptiz ya da bir gece kulübüne gitmekten zevk almad─▒─č─▒n─▒ söyledi.

Erkeklerin yüzde 24'ü i┼č yerinde mastürbasyon yapt─▒─č─▒n─▒, yüzde 9'u evde asla mastürbasyon yapmad─▒─č─▒n─▒ söyledi.

Erkeklerin yüzde 38'i popüler bir site ünlü bir erke─čin ç─▒plak foto─čraf─▒n─▒ yay─▒nlad─▒─č─▒nda bakt─▒─č─▒n─▒ söyledi.

 

 

 

Siz bir erkekte en ├žok neye dikkat edersiniz?

Kad─▒nlar taraf─▒ndan yaz─▒lan yorumlar ┼ču ┼čekilde : 

Dürüstlü─čüne,konu┼čmas─▒na,temizli─čine ,gözlerine diyen de ç─▒kt─▒.

Bir ba┼čkas─▒ ise ┼čöyle bir yorum yazd─▒.  Gözlerine bakar─▒m.bak─▒┼člar─▒ndan içeri girebiliyor muyum diye. Gülümseyi┼čine bakar─▒m, gözleri de ona e┼člik ediyor mu diye. Sözlerine bakar─▒m, yaln─▒zca ak─▒l m─▒, kalbinden de geliyorlar m─▒ diye. Oturu┼čuna bakar─▒m. ayakta gibi bir azametle, edebi var m─▒ diye. Ellerine bakar─▒m, benimkileri ölümüne tutacak bir güçleri var m─▒ diye. Sesine bakar─▒m, havada dola┼č─▒rken tutup ta öpmek ister miyim diye.

Peki siz neye dikkat edersiniz ?

─░nsan─▒n kafas─▒nda bitmeyen d├╝┼č├╝nceler

─░nsan karma┼č─▒k varl─▒k de─čil midir ?

Baht─▒n─▒zda vard─▒r, görmek, görülmek, dokunmak, hissetmek,  duymak ve en ac─▒s─▒ yanl─▒┼č anla┼č─▒lmak. Tüm bunlar─▒n yan─▒nda yanl─▒┼č yer ve zamanda bulunmak, bir film karesi gibi ya┼čananlar─▒ hat─▒rlamak ama o filmi geri saramamak, sizi dinlememek u─čruna kulaklar─▒n─▒ sonsuzlu─ča do─čru t─▒kamak… Ayn─▒ kaderde derman olmak, nefes olmak, el tutmak… Ad─▒ üstünde kader, silemez, düzeltemez ama içinde bulunmaya güzelli─če do─čru ad─▒mlar atmaya devam edersiniz. Ad─▒ üstünde insan─▒z hepimiz, hatalar, kay─▒plar ve sözler hep bizlerden ç─▒kar.

 

“Tabi ki  Allah, adaleti, iyilik yapmay─▒, yak─▒nlara yard─▒m etmeyi emreder; hayâs─▒zl─▒─č─▒, fenal─▒k ve azg─▒nl─▒─č─▒ da yasaklar. O, dü┼čünüp tutas─▒n─▒z diye size ö─čüt veriyor.“

─░çinden ç─▒k─▒lmayan dü┼čüncelere sizler de sarmadan, çok geç olmadan, iyilik üzerine yaz─▒lanlar─▒ okuyun ve af dileyin.

Ve ┼ču hususu atlamay─▒n; hayat ne birini k─▒racak kadar uzun ne de k─▒r─▒k bir kalple ölmek kadar kolay…diyoruz. ─░nsan─▒n ki┼čisel geli┼čimi her daim devam edecektir.

Ki┼činin ├ľz├╝n├╝ Tan─▒mas─▒ Ne Anlama Geliyor ?

Kar┼č─▒n─▒zdaki ki┼čiyi nas─▒l tan─▒rs─▒n─▒z sorunu ilk etapta soruyoruz. ─░lk gördü─čünüzdeki izlenimlerinizden bahsetmiyorum. Ka┼č─▒na bakar─▒m, ayakkab─▒s─▒na bakar─▒m, gözlerine bakar─▒m de─čil. Ki┼činin gerçek özünü tan─▒maktan bahsediyoruz.

Sözü ile özü bir olmayan insandan uzak dururum. ÔÇĘ─░nsan kapal─▒ kutu. Herkes ayr─▒ bir hikaye. O kadar laf söyledim de, söylediklerim hiç birinizi ba─člamaz. Sonuçta ya┼čam oyununda hepimizin kendi deneyimleriyle olu┼čturdu─ču bir tarz─▒ var. Benimki sadece gördü─čümü, hissetti─čimi payla┼čmak.... 

Kad─▒nlar─▒ Anlamama K─▒lavuzu

1970 li y─▒llarda ‘K─▒z Tavlama Sanat─▒’ üzerine yaz─▒lm─▒┼č e─čitici kitaplar─▒ her yerde bulmak olas─▒yd─▒. Günümüzde k─▒zlar tavlanm─▒┼č, ili┼čkiler ya┼čanm─▒┼č ve bitmi┼čti. Eski sevgiliyi nas─▒l geri kazanabilirdim ki? Eski oldu─ču yerde mi kalmal─▒yd─▒? Yoksa, tamamlanmas─▒ gerekenin yar─▒m kalmas─▒ m─▒yd─▒ bu ─▒srarc─▒ istek? On ad─▒mda eski sevgilinin geri kazan─▒lmas─▒ üzerine makale haz─▒rlayan yazar ne kadar ba┼čar─▒l─▒ oldu bilinmez ama çaresizlik neleri deneyimletmez ki? Yol göstericim on maddelik çözüm önerilerini s─▒ralarken gerçekçi olmak gerekti─čini biliyordum.

 

Kad─▒n odakl─▒ yaz─▒lan ili┼čki konusunda itiraz edilemeyecek tek nokta, erkekler sahiden bilgili kad─▒nlardan ho┼član─▒r. Her ┼čeyin d─▒┼č görünü┼čten ibaret olmad─▒─č─▒n─▒, kültürlü, birikimli ve donan─▒ml─▒; özetle entelektüel bir kad─▒n─▒n─▒n ilgi oda─č─▒m─▒z olaca─č─▒n─▒ bilmeyen kad─▒n, tüm olay─▒n yatakta ba┼člay─▒p bitti─čine inan─▒r, ama konu┼čacak bir ┼čey yoksa, yataktan sadece kalk─▒l─▒r.

─░deal Sevgili olman─▒n kilit noktalar─▒

─░deal ili┼čki için gerekli olan  ┼čey  ideal bir sevgili olmaktan geçmektedir. Sevgili olmak için belki uzun zaman beklemi┼č olabilirsiniz. Çok özel bir a┼čk ya┼č─▒yor da olabilirsiniz. Bu durumu asla elden kaybetmemek gerekir. A┼čk─▒ bulmak günümüz de art─▒k oldukça zordur. ─░stedi─činiz bir ili┼čki elde etmek için buna göre davranmak gerekir. ─░li┼čkinizin oldukça sa─člam bir ili┼čki olmas─▒ için sad─▒k, anlay─▒┼čl─▒ ve sevgi dolu olmak gerekir. ─░deal sevgili olman─▒n yollar─▒ asl─▒nda sad─▒k, anlay─▒┼čl─▒, sorunlar─▒ büyütmeden ve sadece sevmekten geçmektedir. Kar┼č─▒l─▒kl─▒ anlay─▒┼č içerisin de olmak ili┼čkinizin oldukça sa─člam zeminlere in┼ča edilmesi anlam─▒na gelmektedir.

─░deal Sevgili Nas─▒l Olabilirsiniz ?

  • ─░deal sevgili olman─▒n yollar─▒ ilk olarak sayg─▒dan geçmektedir. Sayg─▒ kesinlikle kaybedilmemesi gereken bir duygudur. Sayg─▒n─▒n kaybedilmesi ili┼čkiyi mutlak olarak sarsacakt─▒r.
  • ─░deal sevgili olmak için, anlay─▒┼čl─▒ olmak gerekir. Anlay─▒┼ča sahip olmak oldukça önemlidir. Kar┼č─▒l─▒kl─▒ anlay─▒┼ča sahip olmak ili┼čkiyi sa─člam temelli yapacakt─▒r.
  • Sevgilinizle ideal bir ili┼čki ya┼čamak ve ideal bir sevgili olmak için, yapman─▒z gereken her zaman çok sevmek gerekir. Sevilmeye lay─▒k olmayan birisi için zaten ideal bir sevgili olman─▒n gere─či yoktur. Çok sevdi─činiz ki┼čiye her zaman çok sevdi─činizi söylemeniz gerekir. Sevgilinize sevdi─činizi söylemeniz O’nu her zaman mutlu edecektir. ─░deal bir sevgili olmak için her zaman sevdi─činizi söylemekten kaçmamak gerekir. Bu durum sizi her zaman ideal yapabilecektir.

De─čerlerini Ke┼čfetmeye ┼×imdiden Ba┼čla

Hayat─▒nda senin için en önemli de─čerlerini buraya yazman─▒ istiyorum. Bu de─čerler
olmazsa e─čer, tatmin edici bir hayat ya┼čayamayaca─č─▒n─▒ hissetmelisin. A┼ča─č─▒daki sorular
kafanda bir tak─▒m de─čerlerin canlanmas─▒na yard─▒mc─▒ olabilir:
- Günlük kararlar─▒n neye göre ┼čekilleniyor? “─░yi giyinmek istiyorum.” Diyorsan e─čer
“Neden iyi giyinmeyi seviyorsun?” diye sormal─▒y─▒z. Cevab─▒n belki “K─▒zlara daha
çekici görünmek için.” Olabilir ya da “Kendimi böyle temiz hissediyorum.”
Olabilir.
- Hayat─▒n─▒n bu döneminde akl─▒nda olanlar ne? Ne üzerine çal─▒┼č─▒yorsun?
- Ne tür kitaplar okuyorsun?
- Örnek ald─▒─č─▒n ki┼čiler kimler? Onlardaki özelliklerin hangilerini sen de istiyorsun?
- Ya da i┼če kötü taraf─▒ndan bakal─▒m… Negatif duygular yaratan durumlar ne?
- Stres yaratan olaylar ne?
- Kariyerinin önemi senin için nedir? (Dikkat çekmek isterim ki, kariyer ve finansal
durumlar ayr─▒ kategorilerdir. Çok para kazanmak, sa─člam bir akademik kariyeri
gerektirmez.)
- Spora iyi görünmek için mi gidiyorsun, yoksa sa─čl─▒n─▒ geli┼čtirmek için mi?
- Ailenle ili┼čkin senin için ne kadar önemli? Geli┼čtirmek için bir ┼čeyler yap─▒yor
musun?
- Tek bir k─▒z arkada┼č m─▒ istiyorsun, yoksa çe┼čitli cinsel deneyimler mi?
Ne kadar detayl─▒ yazarsan, o kadar etkili olur. Bu egzersizi kesinlikle atlama. En
az 8 de─čer yazmadan di─čer egzersize geçme.

Tan─▒┼čman─▒n Be┼č Alt─▒n Kural─▒

Sms veya online mesajla┼čman─▒n 5 alt─▒n kural─▒n─▒ hat─▒rlatmak isteriz. ─░┼činize yarayaca─č─▒na da emin olabilirsiniz..
 
1) SLM NBR
 
 
Amerikan filmlerindeki sonsuz k─▒saltmalara özenip, k─▒saltman─▒n hiç uygun durmad─▒─č─▒ dilimize bir uyarlama yapmam─▒z─▒n çok bir cazibesi olmad─▒─č─▒n─▒ dü┼čünüyoruz. ─░lk mesajda 3-4 harf kar etmek size çok fazla bir kazanç sa─člamayacak.
 
 
 
 
2) “Buras─▒ kas─▒yo”
 
blog3Sokakta yürürken biriyle göz göze geldi─činizi dü┼čünün, ard─▒ndan da o ki┼či sizden telefon numaran─▒z─▒ istesin… Biraz tuhaf olabilir. Haliyle daha sadece merhaba dedi─činiz ki┼čiden telefon numaras─▒ istemek çok normal durmuyor. Ad─▒n─▒ sorun, nerede ya┼čad─▒─č─▒ndan, i┼činden filan konu┼čun. Muhabbet ilerlerse o da ileti┼čime devam edecek.
 
 
 
3) “┼×arj─▒m bitiyo, mesaj hakk─▒m az, kontörüm az…”
 
703-141015095204
 
Biriyle daha tan─▒┼čmadan ona sorunlar─▒n─▒zdan bahsediyorsunuz… Sorunlar─▒n─▒z─▒ çözüp gelin ve gönül rahatl─▒─č─▒ ile merhaba deyin, yeni ki┼čilerle tan─▒┼č─▒n ve canl─▒ sohbetin keyfini ç─▒kar─▒n.
 
 
 
4) Kopyala/Yap─▒┼čt─▒r
 
 
Güzel bir mesaj yazd─▒n─▒z ve herkes bunu okusun istiyorsunuz, kopyalay─▒p her kar┼č─▒n─▒za ç─▒kan ki┼čiye gönderiyorsunuz. Kar┼č─▒n─▒zdaki ki┼činin bunun anlamad─▒─č─▒n─▒ dü┼čünmeyin. Herkese özel iki sat─▒r mesaj yazmak, upuzun ve kopyala/yap─▒┼čt─▒r mesaj göndermekten iyidir.
 
 
 
5) Upuzun ilk mesaj
 
 
Tan─▒┼čmak için bir mesaj gönderiyorsunuz ve bu mesajda, do─čup büyüdü─čünüz yerden, okul an─▒lar─▒n─▒za, aile hikayelerinizden ilgilendi─činiz futbol tak─▒m─▒na kadar her ┼čey yer al─▒yor. Bu mesaj a┼čk─▒n gizemini yok ediyor. Birkaç kelime ve cümle ile tan─▒┼čmaya ba┼člasan─▒z daha sa─čl─▒kl─▒ olur.
 
 
 
A┼čk dolu günler sizi bekliyor.Yeter ki umudunuzu kaybetmeyin.

A┼čk'─▒n Platonik Hali

1)O’nu ara┼čt─▒rmaktan vazgeçin.
Tüm sosyal medya hesaplar─▒, telefon numaralar─▒ ve hatta ev adresi bile ezberinizde de─čil mi? Unutmaya çal─▒┼č─▒n. O’nu görmeye gitmeyin, mesaj göndermeyin, yazd─▒klar─▒n─▒ okumay─▒n, onunla olan tüm ileti┼čiminizi kesin. Bunu yapmak ba┼čta kolay olmayacakt─▒r ama unutmay─▒n, sürekli onunla ilgili olan ┼čeylere bakarsan─▒z onu nas─▒l unutamazs─▒n─▒z. Kararl─▒ olun, taviz vermeyin.

2)Arkada┼člar─▒n─▒zla s─▒k s─▒k bulu┼čun ve onlara aç─▒l─▒n. 
Yaln─▒z olmad─▒─č─▒n─▒z─▒ bilmek bu süreci daha kolay atlatman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

3)─░çinizdeki tüm siniri ve üzüntüyü sa─čl─▒kl─▒ bir ┼čekilde d─▒┼čar─▒ atmaya çal─▒┼č─▒n. Duygular─▒n─▒z─▒ aç─▒kça ifade etti─činiz bir günlük tutun. Duygular─▒n─▒z─▒ ne kadar içinize atarsan─▒z,  o’nu unutman─▒z da o kadar zor olur. Kendinizi serbest b─▒rak─▒n.

4)Yeni ili┼čkiler için giri┼čimde bulunun.
Daha önce gitmedi─činiz yerlere gidin, hep erteledi─činiz ┼čeyleri bir bir yapmaya ba┼člay─▒n. Ve tabii ki yeni birileriyle tan─▒┼čmay─▒ da ihmal etmeyin. Ne de olsa hayat─▒n─▒z─▒n gerçek a┼čk─▒ hala sizi bekliyor.

Hayallerinizdeki Sevgili

1- Resme de─čil, cisme bak─▒n!
Aran─▒lan sevgilide fiziksel özellikler tabii ki önemli. Ama her ┼čey demek de─čil. Neden mi? Çünkü uzun süreli bir ili┼čkide görselden çok fiziksel uyum, kar┼č─▒l─▒kl─▒ ileti┼čim, empati gibi daha önemli unsurlar ön plana ç─▒kar. Yani görüntüsüne a┼č─▒k olun ama di─čer özellikleri de ön planda tutmay─▒ ihmal etmeyin!

2- Kendi beklentilerini belirle!
Hayalinizdeki sevgiliye ula┼čmak için sizin için “ideal olan hayat─▒n─▒zdan” beklentilerinizi de belirlemelisiniz. Hayattan beklentileriniz, yapmak istedikleriniz neler? Partnerinizin hayat─▒n─▒za katmas─▒n─▒ istedikleriniz neler? Bu ve benzeri sorular─▒n yan─▒tlar─▒n─▒ liste yapman─▒zla birlikte, zaten bu hayat─▒n─▒za kat─▒lmas─▒n─▒ isteyece─činiz sevgili tipi de kendi─činden olu┼čacak!

3- ─░deal e┼či bulmaca: 
Birçok insan birlikte olduklar─▒ sevgililerinin surats─▒z olmas─▒ndan, pasif bir ya┼čant─▒ sürmelerinden, ü┼čengeç olmalar─▒ndan ┼čikayet eder durur. ─░┼čte bu noktada yukar─▒da sayd─▒klar─▒m─▒z devreye giriyor. Kendinizi tan─▒madan ve yapmak istediklerinizi belirlemeden, belki de sadece görsele önem verilip seçilen bir sevgili, ileride bu ┼čekilde yak─▒nmalara neden olabilir. O yüzden tek kriter de─čil, birçok kriterle hayalinizdeki sevgili aday─▒n─▒ seçin.

4- Olumlu dü┼čünün: 
Tabii ki tan─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z her insan hayalinizdeki sevgili olacak diye bir ┼čart yok. Ki┼čileri tan─▒yarak, eleyerek ancak istedi─činiz ki┼čiye ula┼čabilirsiniz. Bu yüzden de sab─▒rl─▒ olman─▒z gerek! “Kim bulmu┼č ki ben bulay─▒m?” diye dü┼čünüyorsan─▒z, bundan hemen vazgeçin! Evrene olumsuz enerji yayman─▒z size hiçbir ┼čey kazand─▒rmayacak!

Özetlememiz gerekirse, hayalinizdeki sevgiliyi bulmak, hayattan beklentilerinizi, nas─▒l bir insanla birlikte olmak istedi─činizi ve nas─▒l bir gelecek istedi─činizi belirlemenizden geçiyor. Do─čru ad─▒mlarla, hayalinizdeki sevgili belki de çok yak─▒n─▒n─▒zda!

Sevgi ne anlama gelir ?

A┼čk─▒n tan─▒m─▒n─▒ yaparken bir ki┼činin kar┼č─▒ cinse duydu─ču yak─▒nl─▒k diye söylemi┼čtik i┼čte sevgide kar┼č─▒ cins olmaks─▒z─▒n herkese kar┼č─▒ olabilir. Bir ba┼čkas─▒na duyulan çok güçlü yak─▒nl─▒k ba─čl─▒l─▒k olarakda tan─▒mlayabiliriz. Aile içindeki sevgi, arkada┼č dost sevgisi bunlardan bir kaç tanesidir. 
┼×imdi Sevgi nedir ?
 
Sevgi sözlüklerde ┼čöyle tan─▒mlanmaktad─▒r;
Sevgi, sözlüklerde “─░nsan─▒ bir ┼čeye ya da bir kimseye kar┼č─▒ yak─▒n ilgi ve ba─čl─▒l─▒k göstermeye yönelten duygu” olarak tan─▒mlan─▒rsa da, bu tan─▒m─▒n yetersiz ve yüzeysel oldu─čunu söyleyen birçok yazar, sevginin tam anlam─▒yla tan─▒mlanamayaca─č─▒n─▒ dü┼čünmektedir.
 
Sevgi denildi─činde genellikle akla ilk önce, iki kar┼č─▒ cins aras─▒ndaki duygusal çekim gelmekteyse de, asl─▒nda sevgi, yöneldi─či hedefe (sevgiliye duyulan sevgi, Allah sevgisi, vatan sevgisi, ebeveyne duyulan sevgi, çocu─ča duyulan sevgi vs.) ve biçimlerine ba─čl─▒ olarak büyük bir çe┼čitlilik göstermektedir. ┼×efkat, merhamet ve fedakarl─▒k sevginin farkl─▒ k─▒l─▒klardaki yans─▒malar─▒d─▒r. Sevgi yal─▒n anlam─▒yla bir duygu ve heyecan türüdür. Sevgi, insan─▒n bir ┼čeye ya da bir kimseye kar┼č─▒ yak─▒n ilgi ve ba─čl─▒l─▒k göstermesine denir. Bir ba┼čka tan─▒ma göre de “sevgi, ö─črenilen duygusal bir tepkimedir.”
 
─░bn Arabî Hazretlerine göre sevginin tan─▒m─▒ yap─▒lamaz. Sevgi ancak tad─▒l─▒r. Tadan ki┼či de sevginin ne oldu─čunu yeterince anlatamaz. Ayn─▒ zamanda sevgi evrensel bir duygudur. Annenin çocu─čunu sevmesi, e┼člerin birbirlerini sevmesi, ilâhî bir s─▒r olarak, gayesi “bir tenle bir teni, bir canla bir can─▒ kavu┼čturmak” olan sevginin evrenselli─čine en güzel örnektir. Ayn─▒ zamanda ─░bn Arabî sevgi için, “Sevgi seveni sevilene ba─člayan bir ba─čd─▒r ve sevgi sevenin var olu┼čudur” der..
 
Sevgi konusunda baz─▒ dü┼čünürlerin görü┼čleri ┼čöyledir;
Sevgi insanlar─▒n ruhunda bulunan de─čerli ve olumlu bir yetenektir.
Fakat insanlar bu yeteneklerini her zaman ideale yak─▒n bir de─čer olarak kullanamamaktad─▒rlar. Yani insanlar birbirlerini gerekti─či gibi sevememektedirler.
Sevgi her ┼čeyden önce fedakarl─▒kt─▒r, yani hiçbir kar┼č─▒l─▒k beklemeden ba┼čkas─▒na kendinden bir ┼čeyler vermek esas─▒na dayan─▒r.
Gerçek sevgi merhamet, ┼čefkat, fedakarl─▒k gibi di─čerkamca davran─▒┼člarla, uygulamalarla kendini gösterir; aksi takdirde kuru bir laftan ibaret kal─▒r.
Gerçek mutluluk, ebedi olmayan maddi de─čerlerle de─čil, ebedi olan canl─▒ varl─▒klara, özellikle insan ruhlar─▒na duyulan sevgiyle ve di─čerkamca hareketlerle ilgilidir.
Edayla gelen duygular─▒ göz önüne koyarak verilmesi gereken bir karard─▒r.
 
Amellerin en hay─▒rl─▒s─▒ sevdi─čini Allah için sevmek bu─čzetti─čine de Allah için bu─čzetmektir. – Hz. Muhammed(s.a.v)

Bur├žlara G├Âre ├çi├žekler

KOÇ: (21.03 – 20.04) Lale, papatya
BO─×A: (21.04 – 20.05) K─▒rm─▒z─▒ gül, pembe karanfil
─░K─░ZLER: (21.05 – 20.06) Gardenya, yasemin ve sümbül
YENGEÇ: (22.06 – 22.07) Nilüfer, beyaz gül ve zambak
ASLAN: (23.07 – 22.08) K─▒rm─▒z─▒ gül, sar─▒ krizantem ve orkide
BA┼×AK: (23.08 – 22.09) Açelya, sar─▒ menek┼če
TERAZ─░: (23.09 – 23.10) Pembe krizantem, pembe gül
AKREP: (24.10 – 22.11) K─▒rm─▒z─▒ karanfil, han─▒meli
YAY: (23.11 – 21.12) Leylak ve mor menek┼če
O─×LAK: (22.12 – 20.01) Siyah gül, kadife çiçe─či, kamelya
KOVA: (21.01 – 18.02) Zennen, menek┼če, kartopu,
BALIK: (19.02 – 20.03) ─░nci çiçe─či, zambak

├ľzel G├╝nler

1 Ocak: Yeni Y─▒l
10 Ocak: Dünya Gazeteciler Günü
14 ┼×ubat: Sevgililer Günü
8 Mart: Dünya Kad─▒nlar Günü
14 Mart: T─▒p Bayram─▒
5 Nisan: Avukatlar Günü
7 Nisan: Dünya Sa─čl─▒k Günü
23 Nisan: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram─▒
1 May─▒s: Emek ve dayan─▒┼čma Günü
12 May─▒s: Hem┼čireler Günü
13 May─▒s: Anneler Günü
14 May─▒s: Eczac─▒l─▒k Günü
18 May─▒s: Gül Bayram─▒
18 - 24 May─▒s: Müzeler Haftas─▒
19 May─▒s: Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayram─▒
5 Haziran: Dünya Çevre Günü
6 Haziran: Dünya Diyetisyenler Günü
05-11 Haziran: Çevre Koruma Haftas─▒
17 Haziran: Babalar Günü
1 Temmuz: Kabotaj ve Deniz Bayram─▒
24 Temmuz: Gazeteciler ve Bas─▒n Bayram─▒
18 A─čustos-21 A─čustos: Ramazan Bayram─▒
30 A─čustos: Zafer Bayram─▒
1 Eylül: Dünya Bar─▒┼č Günü
Eylül'ün 3.Haftas─▒: ─░lkö─čretim Haftas─▒
27 Eylül: Dünya Turizm Günü
3 Ekim: Dünya Çocuk Günü
4 Ekim: Hayvanlar─▒ Koruma Günü
4 Ekim: Dünya Mimarl─▒k Günü
24-28 Ekim: Kurban Bayram─▒
29 Ekim: Cumhuriyet Bayram─▒
29 Ekim - 4 Kas─▒m: K─▒z─▒lay Haftas─▒
2-8 Kas─▒m: Lösemili Çocuklar Haftas─▒
10 Kas─▒m: Atatürk'ün Ölüm Günü
12 Kas─▒m: Gaziler Günü
20 Kas─▒m: Çocuk Haklar─▒ Günü
24 Kas─▒m: Ö─čretmenler Günü
5 Aral─▒k: Kad─▒n Haklar─▒ Günü
10 Aral─▒k: Dünya ─░nsan Haklar─▒ Günü
31 Aral─▒k: Y─▒lba┼č─▒


Merhaba Sevgili Ziyaret├ži!

Sitemizde sizin ve sevdikleriniz i├žin haz─▒rlanm─▒┼č her amaca uygun mesajlar bulunmaktad─▒r. Sevgilinize ├ži├žek g├Ândermek istedi─činizde yan─▒nda onu etkileyebilece─činiz mesaj─▒ bulman─▒za yard─▒mc─▒ oluyoruz. ─░stanbul ├ži├žek sipari┼či i├žin sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Arada┼č─▒n─▒za, dostulu─čunuzun ├Ânemini hat─▒rlatmak i├žin haz─▒rlanm─▒┼č ├ži├žek mesajlar─▒n─▒ g├Ânderebilirsiniz. Yeni i┼če ba┼člam─▒┼č arkada┼č─▒n─▒z i├žin, i┼č hayat─▒na iyi bir ba┼člang─▒├ž yapabilmesi i├žin mis gibi kokan ├ži├žeklerin yan─▒nda onu cesaretlendirebilecek g├╝zel s├Âzleri ├ži├že─činizle birlikte g├Ânderebilirsiniz. Uzun y─▒llar size emek vermi┼č de─čerli annenize ├ži├žek g├Ânderirken ona sevginizi g├Âsterecek c├╝mleleri bulman─▒za yard─▒mc─▒ oluyoruz. De─čerli annelerimize ├╝sk├╝dar ├ži├žek├ži'den ├ži├žek sipari┼č edebilirsiniz. Baban─▒za ├ži├žek g├Ânderirken onun k─▒ymetli oldu─čunu hissettirmeniz i├žin ├ži├že─čin yan─▒nda k─▒ymetli kelimelerden olu┼čmu┼č kart mesaj─▒ g├Ândermelisiniz. Size yap─▒lan iyiliklere kar┼č─▒ minnettar─▒l─▒─č─▒n─▒z─▒ g├Âstermek i├žin te┼čekk├╝r mesaj─▒yla birlikte ├ži├žek g├Ândermelisiniz. Do─čum g├╝nlerinde sevdiklerinizi hat─▒rlamak ve onlara g├╝zel s├Âzlerle birlikte ├ži├žek g├Ândermek onlar─▒ mutlu edecektir. E┼činizin y─▒l d├Ân├╝m├╝n├╝ onun en sevdi─či ├ži├žekleri g├Ândererek kutlamal─▒s─▒n─▒z. K─▒ymetli e┼člerinize kad─▒k├Ây ├ži├žek sipari┼či'den g├╝zel kokan ├ži├žekler g├Ânderebilirsiniz. De─čer verdi─činiz ├Â─čretmenlerinizin ├Âzel g├╝nlerinde onlara g├╝zel bir not ile ├ži├žek g├Ânderebilirsiniz. Hastalanm─▒┼č ya da ameliyat olmu┼č bir yak─▒n─▒za moral vermek i├žin onu cesaretlendirecek g├╝zel s├Âzlerle birlikte ├ži├žek g├Ânderebilirsiniz. Sitemizde her amaca uygun ├ži├žek notu bulabilirsiniz.